Госпіталь «Лісова поляна». Справа під контролем

Голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький зустрівся з заступником міністра охорони здоров’я Олександром Лінчевським, відповідальним за реформу медичної освіти й екстреної медичної допомоги, координатором діяльності медичного департаменту МОЗ України. 

Говорили про подальшу долю спеціалізованого госпіталю ветеранів, учасників бойових дій «Лісова поляна».

Ветерани неодноразово зверталися до Міністерства охорони здоров’я й Кабінету Міністрів України з проханням залишити в спокої госпіталь від численних спроб «анексувати» його матеріальну базу і, перш за все, привабливу територію в заповідному куточку Пуща-водиця. У пошуках підтримки майже дійшли до Посольства США в Україні.

Відвертим викликом, нехтуванням думки ветеранів, повною зневагою до них став наказ в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун від 14 вересня 2018 року. Він, псевдо змінюючи назву госпіталю, затверджує новий Статут установи. Згідно з яким, неприбутковому державному закладу Міністерства охорони здоров’я, надано право отримувати доходи від відчуження майна й території госпіталю, а також від надання платних послуг.

Олександр Лінчевський погодився, що подібні формулювання в Статуті госпіталю тягнуть небезпечні ризики для збереження основних фондів і медичного майна, забезпечення його законної діяльності в медичної сфері. Заступник міністра охорони здоров’я доручив розглянути питання про зняття Наказу й затвердженого ним Статуту з реєстрації в Мін’юсті й відклик цих документів на доопрацювання.

Сергій Червонописький нагадав посадовцю про те, що доля госпіталю «Лісова поляна» турбує ветеранів всієї України. Вони рішуче налаштовані відстоювати права на належне медичне забезпечення й виступати проти необґрунтованих рішень чиновників.

Наразі ця справа перебуває під постійним особистим контролем голови УСВА, оскільки загроза існуванню госпіталю ще не минула.

До дискусії на зустрічі долучився й заступник голови УСВА Олександр Литвинов. Сподіваємось, що прийняті Олександром Лінчевським рішення сприятимуть покращенню медичного забезпечення ветеранів війни.

Першоджерело: прес-служба УСВА.