Зі сторінок життя Охтирської міської організації ветеранів Афганістану

Одне з важливих статутних завдань Охтирської міської організації ветеранів Афганістану — увіковічення пам’яті загиблих побратимів.

За їхньою ініціативою 1998 року в Охтирці збудували пам’ятник «Загиблим в Афганістані». Він, до речі, був першим подібним в області.

За участі організації перепоховали загиблого в Афганістані старшого лейтенанта Володимира Убоженка: з міста Фергана в Охтирку.

А у 2005 році в приміщенні організації відкрили музей.

У пам’ять воїнів-інтернаціоналістів там зібрали матеріали, експонати, світлини, книги про учасників бойових дій в Афганістані, загиблих на тій війні, розповіді очевидців.

У музеї зберігають і документальний фільм про життя організації за весь період, створений Сергієм Овчаренком.

Окрім того, Охтирська міська організація ветеранів Афганістану підтримує родини загиблих: їх із 12 залишилося три, людей з інвалідністю, учасників бойових дій.

Проведення організацією заходів, приурочених до річниць виведення військ з Афганістану, завжди супроводжується відвідинами могил загиблих побратимів.

Голова організації, учасник бойових дій в Афганістані Григорій Довгаль наголошує: «У своїй роботі ми ніколи нікого не копіювали – просто не було, кого. Ми єдина в місті організація військово-патріотичного та соціального спрямування, яка опікується учасниками бойових дій в Афганістані та на території інших держав».

Також організація щорічно долучається до проведення таких загальноміських заходів, як День Перемоги, День прикордонника, День Незалежності України, День Збройних Сил, День повітряно-десантних військ тощо.