План заходів з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 5 грудня 2018 р. № 999-р

План заходів з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

1. Забезпечити проведення:

1) урочистостей та меморіальних заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (далі — День вшанування), увічнення пам’яті загиблих.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, Мінсоцполітики, Національна гвардія, Національна поліція, ДСНС, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Лютий 2019 року

2) урочистого покладення квітів у м. Києві до Меморіального комплексу пам’яті воїнів України, полеглих в Афганістані, та урочистих зборів за участю учасників бойових дій в Республіці Афганістан та на території інших держав (далі — ветерани війни), представників Збройних Сил та громадськості.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінкультури, Міноборони, МВС, Мінсоцполітики, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, ДСНС, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

3) зустрічей з керівництвом громадських об’єднань ветеранів війни з обговоренням проблем соціального і медичного забезпечення ветеранів війни та підписанням меморандумів про взаємодію органів державної влади і громадських об’єднань ветеранів війни в їх розв’язанні.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, МОЗ, Мінсоцполітики, ДСНС, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав.

Грудень 2018 р. — лютий 2019 року

4) науково-практичних конференцій у військових навчальних закладах, присвячених Дню вшанування, із запрошенням ветеранів війни.
Міноборони, МВС, МОН, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, ДСНС, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Січень — лютий 2019 року

5) тематичних уроків і лекцій з історії війни в Республіці Афганістан у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та позашкільної освіти.
МОН, Мінкультури, Міноборони,
МВС, ДСНС, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

2. Організувати:

1) виставки творів мистецтва, фотографій, документів та архівних матеріалів, мемуарної та історичної літератури, проведення творчих зустрічей, концертних програм, фестивалів афганської та героїко-патріотичної пісні, присвячених Дню вшанування.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінкультури, Міноборони, МВС, МОН, ДСНС,
Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, Укрдержархів, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Січень — лютий 2019 року

2) відвідування ветеранів війни, що перебувають у госпіталях, лікарнях, або за місцем їх проживання.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, МОЗ, Мінсоцполітики, ДСНС, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Постійно

3) видання довідника для військовослужбовців підрозділів територіальної оборони з основних предметів навчання бойової підготовки.
Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Міноборони, Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою), громадська спілка “Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану та антитерористичної операції” (за згодою).

Грудень 2018 р. — лютий 2019 року

3. Сприяти:

1) проведенню спортивних змагань і заходів, присвячених вшануванню пам’яті учасників бойових дій, загиблих в Республіці Афганістан та на території інших держав.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінмолодьспорт, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Протягом 2019 року

2) виданню художньої, мемуарної літератури, показу документальних фільмів про героїчне минуле ветеранів війни.
Обласні та Київська міська держадміністрації, ПАТ “НСТУ” (за згодою), Мінкультури, МОН, Міноборони, Держкіно, Укрдержархів, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Протягом 2019 року

4. Вжити заходів до посилення контролю за встановленням особам, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав, статусу ветеранів війни.
Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, СБУ (за згодою), Національна поліція, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецтрансслужби, Служба зовнішньої розвідки, Адміністрація Держспецзв’язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДСНС, ДФС, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Постійно.

5. Розглянути питання щодо:

1) підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни з числа сержантського і рядового складу.
Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, Мінфін, Мінекономрозвитку.

2) повної оплати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, цільових страхових фондів та інших джерел, не заборонених законодавством, медичних послуг і лікарських засобів, необхідних для лікування поранень, контузій, каліцтв або захворювань для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також для батьків, вдів та дітей осіб, які загинули у бойових діях під час виконання обов’язків військової служби, які зазначені у статтях 6 і 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
МОЗ, Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, Мінекономрозвитку, Мінфін, обласні та Київська міська держадміністрації, ДСНС, Національна гвардія, Адміністрація Держприкордонслужби.

3) внесення змін до Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975.
МОН, Мінсоцполітики, Мінфін, Мінекономрозвитку.

До 15 лютого 2019 року.

6. Розглянути під час формування місцевих бюджетів питання щодо можливості надання адресної матеріальної підтримки ветеранам війни та сім’ям загиблих.
Обласні та Київська міська держадміністрації.

Протягом I кварталу 2019 року

7. Внести пропозиції щодо збільшення видатків Державного бюджету України на 2019 рік:

1) на програми житлового забезпечення ветеранів війни.
Мінсоцполітики, Мінрегіон, Мінфін, Мінекономрозвитку.

Грудень 2018 року

2) на придбання нового медичного обладнання для Державного закладу “Госпіталь ветеранів війни “Лісова поляна” Міністерства охорони здоров’я України”.
МОЗ, Мінсоцполітики, Мінфін, Мінекономрозвитку.

Грудень 2018 року

8. Забезпечити:

1) фінансування в установленому порядку заходів з підготовки та відзначення Дня вшанування.
Мінсоцполітики, Мінрегіон, Міноборони, МВС, ДСНС, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінмолодьспорт, Мінкультури, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації.

Грудень 2018 р. ― лютий 2019 року

2) відвідування та впорядкування меморіалів, пам’ятників, місць поховань загиблих (померлих) ветеранів війни.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінрегіон, Міноборони, МВС, ДСНС, Національна гвардія, Національна поліція, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав (за згодою).

Постійно

3) виготовлення та введення в обіг у встановленому порядку пам’ятної монети, присвяченої воїнам-інтернаціоналістам.
Національний банк (за згодою).

Грудень 2018 р. ― грудень 2019 року

4) випуск в обіг поштової марки і конверта, присвячених 30-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, та здійснення спецпогашення поштової марки.
Мінінфраструктури, ПАТ “Укрпошта” (за згодою), Мінфін.

Листопад —грудень 2019 року

5) широке висвітлення в засобах масової інформації фактів історії війни в Республіці Афганістан та на території інших держав, показ художніх та документальних фільмів, присвячених Дню вшанування.
ПАТ “НСТУ” (за згодою), Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ” (за згодою), Міноборони, Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

Січень — лютий 2019 року

6) у місцях проведення заходів з відзначення Дня вшанування: належне медичне та санітарно-епідеміологічне супроводження, публічну безпеку і порядок, безпеку дорожнього руху під час підготовки та проведення заходів.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Національна поліція, МВС.

Джерело: прес-служба ДМОВА УСВА