Сергій Стороженко – про Міністерство у справах ветеранів

Нині триває палке обговорення щодо створення урядом Міністерства у справах ветеранів. Уже передбачено, що нова установа функціонуватиме на базі Державної служби України в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Як повідомила голова комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець одному із всеукраїнських засобів масової інформації, «новостворене міністерство має працювати за новою схемою: не для ветеранів, а з ветеранів. У перспективі воно повинно координувати ветеранські центри, розкидані Україною».

За детальною інформацією щодо стану справ у формуванні Міністерства ми звернулися до представника державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Сумській області Сергія Стороженка.

Він розповів, що в Києві вже відбувся прес-брифінг, на якому оголосили про створення Міністерства, оприлюднили офіційний сайт та сторінку установи на Фейсбуці. Проте повноцінно функціонувати державна організація розпочне за умови наявності 30% уповноваженого складу. На посаду ж Міністра у справах ветеранів Верховна Рада затвердила Ірину Фріз.

Уже створили ініціативну групу для формування Громадської ради при Міністерстві. Сергій Стороженко закликав «афганську спільноту» також долучитися, взявши участь у особистому інтернет-голосуванні.

Представник державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Сумській області наголосив, що прийом заяв задля участі в установчих зборах Громадської ради триватиме до 28 січня. Долучитися можуть представники інститутів громадського суспільства.

Самі ж установчі збори Громадської ради при Мінветеранів відбудуться 28 лютого о 10:00 в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України. Під час заходу, окрім інших питань, визначать кількісний склад Громради. А ось, хто до нього ввійде, оберуть безпосередньо громадяни України, віддавши свій голос за того чи іншого кандидата у відкритому інтернет-голосуванні.

Нагадаємо, раніше проблемами захисників України та їх родин опікувалися понад 20 відомств, що обумовлювало хаос…