Сумські «афганці» відвідали обласний художній музей та зустрілися зі школярами

Учора, 31 січня, члени Сумської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану відвідали обласний художній музей імені Н. Онацького. Екскурсію шедеврами живопису та декоративно-ужиткового мистецтва спеціально для ветеранів провела молодший науковий співробітник музею Олена Гагіна. Разом із «афганцями» «доторкнулися до прекрасного» їх жінки та діти.

— Екскурсія дуже сподобалася, викликала масу позитивних емоцій. Цікаво було поглянути на роботи з Третьяковської галереї, послухати історію експозицій. Дізналися, до речі, що музей наступного року святкує 100-річчя з Дня заснування, а нині входить в топ-5 кращих музеїв України, – поділився враженнями голова СМО УСВА Володимир Рикун.

Після перегляду виставки Володимир Рикун, Юрій Ситниченко та Григорій Гончаренко зустрілися з учнями Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумського вищого професійного училища будівництва і дизайну». Розмову приурочили до відзначення 30-ї річниці виведення військ із Афганістану, тож і спілкувалися з приводу цієї війни.

Принагідно зауважимо, що Юрій Ситниченко лишився останнім офіцером радянської армії, який перебував у Демократичній Республіці на час виведення решти військ. Григорій Гончаренко ж також пригадав своє офіцерство. Він служив у танкових військах.

Учні вражено прослухали спогади ветеранів та отримали відповіді на важливі для них історичні запитання.

Екскурсія та зустріч відбулися в рамках планування заходів СМО УСВА щодо відзначення 30-ї річниці виведення радянських військ із Демократичної Республіки Афганістан.