До 120-річчя Героя Радянського Союзу Семена Руднєва

Сьогодні Семену Руднєву, комісару партизанського з’єднання Сидора Ковпака, випонилося 120 років від дня народження.

В однойменному селі Путивльського району місцеві мешканці згадали та вшанували Героя Радянського Союзу. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив депутат обласної ради Олег Бояринцев:

—  … Людина, що віддала життя в боротьбі з ворогом за свободу нашої країни в роки Великої Вітчизняної війни. Вдячний своїм землякам, особливо сільському голові Петру Кадуріну та директору музею Анатолію Луговському, за збереження пам’яті про героїв Сумщини. Це наша історія, героїв потрібно пам’ятати завжди.

Нагадаємо, Семен Руднєв (27 (15).02.1899–04.08.1943) – один з організаторів та учасників партизанського руху на території України в роки Великої Вітчизняної війни, генерал-майор (9 травня 1943), Герой Радянського Союзу (4 січня 1944, посмертно).

У серпні 1943 на лівому березі р. Прут (притока Дунаю) під час бою з гітлерівцями неподалік від смт Ділятин був важко поранений, помер від ран.

Похований у липні 1946 в братській могилі в Яремчому.

Нагороджений орденом Леніна, орденами Червоного Прапора, Червоної Зірки, «Знак Пошани», медалями.

1961 в Путивлі відкритий пам’ятник комісару. В урочищі Ділятин споруджений пам’ятник і закладений парк «Партизан Слави». У Севастополі, де він служив до війни, є вулиця, названа його ім’ям. У Києві з 1955 на честь нього названо вулицю та провулок.