«Афганці» Сумщини зустрілися з кандидатом у Президенти України Юрієм Бойко

Насиченим для «афганців» Сумщини видалося 26 березня. Після засідання правління Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» до офісу завітав політичний діяч, депутат Верховної Ради VI і VIII скликання, кандидат у Президенти України Юрій Бойко.

 

Безумовно, перемовини політика з ветеранами Афганістану мали вектор захисту прав воїнів-інтернаціоналістів. Ще на початку полілогу Юрій Бойко визнав:

— Дійсно, сьогодні схиляють до того, типу це був Радянський Союз. Ви просто виконували накази, тож не ветерани й не повинні користуватися пільгами. Нині ж, мовляв, у нас нові ветерани. Це – біда, яку доведеться викорінювати, адже виконували воєнний обов’язок і ризикували життям усі.

У темі соціальної несправедливості кандидат також загадав про воєнних пенсіонерів, яких шляхом «формальної зачіпки» за наказ Міністра оборони незаконно облишили надбавки до виплат. Висловив він і чітку точку зору щодо абсурдного скасування пільг «чорнобильців».

Щодо нагальних проблем «афганців» голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник конкретизував:

— Ми наполягаємо на «адекватній» державній підтримці родин загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Зараз такі сім’ї за втрату годувальника від держави щомісячно отримують 360 грн. Це дуже мало. Нам вдалося домовитися, – і з обласного кошторису родинам доплачують ще по 1200 грн. За це дякуємо депутату обласної ради Олегу Бояринцеву. Окрім того, скільки ветеранів із інвалідністю І-ї групи… Раніше ці хлопці були закріплені за підприємствами міста, наприклад. Нині ж просто виживають. Увага до них відсутня абсолютно.

 

У відповідь Юрій Бойко запевнив, що питання вирішить. І всі вище зазначені групи населення отримуватимуть гідну державну підтримку. Між іншим, таких в Україні залишилося небагато.

Порушили питання й щодо несправедливого обмеження в пільгах воїнів із інвалідністю ІІІ-ї групи.

Підсумовуючи розмову, кандидат у Президенти України окреслив «афганцям»  подальші власні дії та виголосив пропозицію:

— Ми однозначно піднімемо «афганців» як пільгових категорій у моральному плані суспільної свідомості: примусимо зважати на ваші заслуги. Вам же найближчим часом треба зібратися, сформувати спільну думку й викласти мені її в письмовому вигляді. Маю чітко розуміти, що необхідно зробити, аби допомогти.

Більше того –  політик висловився й з приводу представництва ветеранів Афганістану у Верховній Раді України. Він запевнив, що нині в цьому є реальна потреба.

Розмову завершили символічно: Анатолій Линник вручив гостю «Книгу пам’яті» на згадку про ветеранів Афганістану.