Німий свідок або навіщо в центрі Краснопілля поставили бойову машину…

Ще восени Меморіал пам’яті воїнів-афганців у Краснопіллі доповнили бойовою розвідувальною дозорною машиною.

Член Краснопільської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Грив розповів, чому саме ця одиниця бойової техніки і з якою метою її розмістили в центрі селища?

С. Г.: Бойова розвідувальна дозорна машина (БРДМ) – це техніка, на якій наші хлопці виконували інтернаціональний обов’язок у далекому Афганістані. До нас вона прибула з музею професійно-технічного училища № 16 в обласному центрі.

Кому належить ідея встановити бойову машину в Краснопіллі?

С. Г.: Ідея створення Меморіалу пам’яті належить власне воїна-афганцям. Планувалось відкриття на вулиці Вокзальній, та щось «не зрослося». Згодом визначились з місцем біля Укрпошти. Почалось все з велетенського каменю, знайденого на вулиці Жовтневій. Згодом силами нашої спілки пам’ятний знак удосконалили. Установили меморіальну дошку з портретами та іменами загиблих земляків, воїнів-інтернаціоналістів.  А план про бойову машину ми «виношували» понад 15 років. І ось, завдяки підтримці селищного голови Юрія  Яремчука та голови районної державної адміністрації Сергія Хрупи, задум реалізували. До речі, такого презентабельного вигляду цій машині наші афганці надали власноруч: варили й фарбували.

 Це особливе місце для місцевих ветеранів Афганістану?

С. Г.: Я думаю, це – особливе місце для всіх наших земляків. Сюди приходять, щоб вшанувати пам’ять загиблих хлопців, ми збираємось тут у пам’ятні дні, пов’язані з страшними подіями в Афганістані.