У Сумах святкують День Перемоги

Сьогодні місто прокинулося інакше. Близько трьох тисяч сум’ян, незважаючи на негоду й інші вимоги повсякденного життя, однаково вирішили зібратися, аби вшанувати пам’ять про загиблих героїв Другої світової війни, схилитися перед ветеранами.

Великий День Перемоги у Сумах святкують із дев’ятої ранку. Спочатку квіти поклали в сквері Героїв Небесної Сотні. Із натовпу хтось влучно зазначив: «Ми дякуємо за мирне небо над нашим містом, але пам’ятаємо, що в Україні досі йде війна». Далі колона містян вирушила до могил загиблих у зоні АТО на центральне міське кладовище. Гордо підійшли сум’яни до братської могили «Мати-Батьківщина». Вшанували й загиблих польських воїнів.

Чи не найбільш масштабний за останні роки мітинг-реквієм «І подвигам не буде забуття» тривав біля Меморіалу Вічної Слави. Під гучний акомпанемент оркестру вихованців Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетського корпусу» імені І. Г. Харитоненка, зі слізьми і радості, й жалоби на очах пройшов цей мітинг. Слова вдячності та привітання з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні висловили очільники області, міста. Приєдналося до урочистостей і духовенство православної церкви України.

 

 

Від меморіалу вирушили до пам’ятника воїнам Афганістану. Кілька десятків «афганців», членів Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» та міської організації Української спілки ветеранів Афганістану поклали квіти на честь загиблих побратимів.

 

 

Завершили урочисту ходу біля пам’ятника загиблим воїнам АТО… Певно символічно, що наприкінці покладання квітів закінчився і дощ. Небо ніби більше не плаче.

 

 

Такою вражаючою видалася офіційна частина свята. Далі містяни вирушили до Сумської обласної філармонії, де на них чекав тематичний концерт «Пам’ятаємо та перемагаємо».

Увечері ж День Перемоги святкуватимуть на Театральній площі міста за програмою «В серцях і піснях – пам’ять про війну».