25 червня — День заснування Всеукраїнської громадської організації ветеранів війни в Афганістані та інших закордонних країнах

Дорогі побратими! Шановні ветерани Афганістану!

29 років тому 25 червня відбулася непересічна за масштабами власної значимості подія в житті воїнів-інтернаціоналістів України.

Тоді, 25 червня, установча Конференція Спілки воїнів-інтернаціоналістів України чи не вперше об’єднала усі категорії учасників міжнародних військових операцій. Об’єднала, щоб закласти підґрунтя справжнього «афганського» руху в Україні.

Саме від 25 червня 1990 року бере початок відлік існування Всеукраїнської громадської організації ветеранів війни в Афганістані та інших закордонних країнах.

Уже за чотири місяці, ІІ позачерговою Конференцією СВІУ, організацію названо «Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)».

Тоді ж об’єднання сформувало й мету: політичний, правовий, соціальний захист ветеранів війни на території інших держав, сімей загиблих, увічнення пам’яті про полеглих побратимів, патріотичне виховання молоді. Чи вдалося її досягти? Переконаний, вдалося.

Скільки вже цілей втілено завдяки спільним зусиллям членів УСВА, а скільки ще попереду…

Та сьогодні хотілося б згадати й останні значимі події з життя Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану». Ми гідно провели урочистості та меморіальні заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-й річниці виведення військ із Афганістану.

Завдяки співпраці СОО «СОВЕАФ» з Сумською районною радою та державною адміністрацією вдалося надати матеріальну допомогу матері загиблого при проходженні військової служби в Афганістані.

Триває вшанування загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Спільними зусиллям вдалося провести роботи з благоустрою пам’ятника воїнам Афганістану. У різних куточках Сумщини відкривають меморіальні дошки полеглим побратимам. На честь ветеранів Афганістану перейменовано одну з вулиць Шостки.

За участі сумських «афганців», часто спільно з ветеранами АТО, у місті проходять суспільно важливі громадські заходи. Члени організації систематично організовують військово-патріотичні ігри та змагання для молодого покоління. І це лише перше, що спадає на думку…

Я підтримую думку голови УСВА Сергія Червонописького, який сказав «у єдності наша сила». У єдності й добрих справах на шляху до зростання всеукраїнської організації. «З суми безкінечно малих виникає безкінечно велике», як відомо.

Вітаю кожного воїна-інтернаціоналіста. Здоров’я, добробуту й наснаги на подальші звершення!

З повагою,
голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник