Привітання Анатолія Линника з Днем високомобільних десантних військ

Шановні бойові побратими!

До 2017 року 2 серпня українці святкували День високомобільних десантних військ. Дату відзначення професійного свята десантників встановили в пам’ять про першу висадку «десантури» під час навчань в районі російського Воронежа 2 серпня 1930 року. Саме тоді 12 військових прибули туди для виконання навчального завдання.

Через рік офіційно сформували десантний підрозділ. До 1946 року «блакитні берети» належали до ВПС, пізніше їх включили до складу сухопутних. За незалежності десантні війська стали самостійним підрозділом. Їх День в Україні відзначали з 1999 року й називали Днем аеромобільних військ.

З 2012-го ж свято перейменували на честь повітряно-десантних військ. А в 2017-му екс-президент України підписав Указ щодо перенесення дати святкування Дня вже десантно-штурмових військ на 21 листопада. Тоді ж і блакитні берети змінили на бордові.

Чому для мене важливо привітати всіх ветеранів-десантників і зробити це саме сьогодні? Повітряно-десантні війська зіграли величезну роль в ході війни в Афганістані 1979-1989 років. Перші підрозділи ПДВ з’явилися на афганській землі ще до офіційного введення військ і знаходилися там аж до їх виведення.

Повітряно-десантні війська ввели на територію Афганістану в липні 1979 року. Батальйон 111 парашутно-десантного полку розформованої 105 повітряно-десантної дивізії перекинули для охорони аеродрому в Баграмі. Згодом підрозділ включили до складу 345 парашутно-десантного полку. Батальйон 345 ПДП ввели до Афганістану 14 грудня 1979 року для забезпечення введення військ. Десантники 345 полку брали участь в операції з узяття під контроль Кабула, в тому числі і в штурмі палацу Аміна.

А в період виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану на плечі десантників лягли завдання з прикриття колон від нападів моджахедів. Підрозділи ПДВ покинули ДРА одними з останніх.

Тож, сьогодні, шановні ветерани-десантники, я бажаю кожному з вас миру, міцного здоров’я, активного довголіття, щастя, спокою й упевненості в завтрашнім дні. Нехай рідні поряд із вами відчувають себе захищеними, зігрітими теплом і турботою.

Із вашим святом! За ВДВ!

З повагою,
голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник