«Ніхто, крім нас». У Сумах відзначили День високомобільних десантних військ

Вічноживі військові традиції, як і пам’ять про відважні подвиги полеглих героїв. Урочисто й гучно 2 серпня в Сумах відзначили День високомобільних десантних військ.

Близько сотні людей зібралися біля пам’ятника загиблим воїнам Афганістану з нагоди свята воїнів у блакитних беретах. Сьогодні на честь героїв – слова, сповнені гордістю й подякою, адже десантники – еліта збройних сил. Саме  вони треновані до виконання найскладніших завдань в умовах неймовірних фізичних і психологічних навантажень. Десантники завжди там, де найважче, де потрібна відвага та стійкість, швидкість і рішучий натиск. Акомпанує свято народний гурт «Баграм». Такий подарунок воїнам-десантникам зробив голова Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» Анатолій Линник.

— Вас поважають і бояться. І я хочу, щоб ми завжди згадували тих, хто віддав найдорожче заради нашого мирного неба. Дякую, що на цивільному фронті ви так само перебуваєте на перших барикадах подолання труднощів у державі, – звернувся до військових сумський міський голова Олександр Лисенко.

Грамотами за активну громадську позицію, патріотизм та співпрацю у військово-патріотичній роботі з військовослужбовцями та молоддю України сьогодні відзначили воїна-десантника, рядового Володимира Гулого, воїна-десантника, гвардії старшину Володимира Артюха, воїна-десантника, сапера Володимира Кравця, воїна-десантник, розвідника Олександра Черниха та воїна-десантника, гвардії підполковника Василя Якимовича.

Із привітальним словом на мітингу виступив десантник, ветеран АТО Юрій Удовиченко:

— Ми пам’ятаємо ваші подвиги в Кандагарі, Баграмі, Шинданді, Кундузі, Гераті… На жаль, сьогодні наша Батьківщина теж перебуває в стані конфлікту, гинуть наші хлопці. І нині не пусті слова Донецьке, Луганське летовище, Ізварина, Маріуполь, Волноваха, Металіст, Попасна. Я вдячний, що ми збираємося. Бажаю, щоб покоління, яке ми виховуємо, було мирними людьми. Нехай вони не знатимуть тих моментів, які пройшли з вами ми й проходимо наразі.

Дорослих військових вітали юні вихованці військово-спортивного клубу «Патріот» та військові ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичної підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

А перед покладанням квітів до пам’ятнику до присутніх звернувся голова Сумської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Рикун:

— Ми, афганці, воювали з честю: з честю й гідністю виконали свій інтернаціональний обов’язок. Сьогодні я хотів би привітати усіх: воїнів АТО, афганців, наших десантників старшого покоління, адже всі ми працюємо на патріотичне виховання молоді. Ми намагаємося передавати те найкраще, що несли наші діди-прадіди в повітряно-десантних військах.

Як і належить, настоятель афганської церкви відправив панахиду за загиблими воїнами-десантниками.

На їх честь і з нагоди Дня ВДВ після урочистого мітингу в Сумах відбувся автопробіг.