З 1 жовтня стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Відповідно до ПОСТАНОВИ Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р., № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг» затверджено порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Таким чином, паралельно функціонуватимуть дві системи: готівкова і безготівкова.

Пільги в безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після здійснюватиметься переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, укладених між ними та АТ «Ощадбанк».

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ: Пільги в готівковій формі, згідно з пунктом № 7 вище зазначеної постанови, призначатимуться усім охочим пільговикам на підставі особисто поданих заяв до органів соціального захисту населення, які реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі формуватимуть до 25 числа щомісячно й передаватимуть Мінсоцполітики.

Після цього Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків. Зняти їх з власного рахунку можна буде будь-який час.

Запровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.