Два сумські «афганці» отримають компенсації на придбання квартир

У підсумку засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, 23 жовтня ухвалено рішення виділити компенсації на придбання квартир двом ветеранам Афганістану: Михайлу Шульзі та Володимиру Черепову.

Державна допомога воїнам-інтернаціоналістам призначена відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей». Згідно з цим Порядком, право на виплати мають особи з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних із перебуванням у таких державах.

На обліку претендентів на грошові виплати Михайло Шульга перебував із 1990 року, а Володимир Черепов – із 2000-го. Загалом, упродовж 2018-2019 років такі компенсації на Сумщині отримали п’ять чоловік.

«Окрім Постанови № 214, чинності не втратили й Постанова КМУ № 223 від 9 березня 2011 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів». Відповідно до неї, кошти на поліпшення житлових умов в останнє отримали сім «афганців» у 2013 році. Діє й Постанова № 503 від 23 травня 2012 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом інвалідів війни». За нею матеріальну підтримку останній раз отримали три ветерани Афганістану також у 2013 році», — коментує уповноважений від Сумської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану з вирішення житлових питань воїнів-інтернаціоналістів Микола Кривунь.

Усього на Сумщині близько 150 воїнів-інтернаціоналістів перебувають на обліку щодо поліпшення житлових умов.