28 жовтня – 75-а річниця звільнення України від фашистських загарбників

Дорогі ветерани! Шановні українці!

 Сьогодні виповнюється 75-а річниця з того дня, коли українські землі звільнили від фашистських окупантів. 75 років у всесвітньому кругообігу життя – це час, якого достатньо, щоб забути й відпустити все, але не тривожну трепетну пам’ять про довгоочікувану осінь 1944 року.

Той жовтень став витоком тривалого й різностороннього процесу відбудови, він приніс мир у життя мільйонів людей. Тож, нині від імені Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» я щиро вітаю вас із цією значущою історичною датою! Датою, коли зі слізьми на очах пригадуємо ті буремні події, із вдячністю у серці думаємо про невимовний подвиг наших ветеранів.

Лише за офіційними даними, людські втрати України за часів Другої Світової сягнули 8 мільйонів. Було також зруйновано майже 700 міст (40% усіх міст Радянського Союзу, знищених війною) і 28000 сіл. Оцінка матеріальних збитків становила 285 млрд. рублів (в цінах 1941 року) –  понад 40% усього збитку СРСР. У Другій Світовій загинув кожен п’ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли лише 3% із загальної кількості.

Ця моторошна статистика, на щастя, в історії України аналогів не має. Низький уклін за це мужнім воїнам, чий бойовий і трудовий подвиг став прикладом десяткам наступних поколінь солдатів. Вічна слава полеглим героям!

Із нагоди річниці я сердечно зичу кожному сил, мужності та міцного здоров’я! Нескінченого оптимізму та мирного всім неба над головою!

Низько вклоняюся,
голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник