План заходів до 30-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану продовжують реалізувати

За пропозицією Української Спілки ветеранів Афганістану, до цього плану включили рекомендацію Національному банку України випустити пам’ятну монету, присвячену вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.

Національний банк України, за участю представників УСВА, розробив і запровадив з 26 грудня 2019 року в обіг пам’ятну монету «Учасникам бойових дій на території інших держав».

Монета присвячена українським воїнам-інтернаціоналістам. Найбільшу частину цієї категорії учасників бойових дій складають ветерани війни в Афганістані, а також сюди входять ветерани, які воювали в Китаї, Кореї, В’єтнамі, Сирії, Єгипті, Анголі, Мозамбіку, Ефіопії, в Нікарагуа, на Кубі та інших країнах. Окрема багатотисячна група — це військовослужбовці, які проходили службу в українських миротворчих підрозділах на території колишньої Югославії, Іраку, Лівану, країн Африки.

На аверсі (лицьовій частині) монети розміщено Державний Герб України, з написом «УКРАЇНА» зверху, на дзеркальній основі — стилізована композиція: на тлі моделі Землі зображені континенти й позначений номінал 10 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2019, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України, зверху півколом напис: «УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ».

На реверсі (зворотному боці) монети в обрамленні рослинного орнаменту, на дзеркальному тлі є напис: «ОБОВ’ЯЗОК МУЖНІСТЬ ПАМ’ЯТЬ».

Художник Наталія Фандікова, скульптори Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко, програмне моделювання Віталій Андріанов. Номінал монети — 10 гривень, маса 12,4 грама, діаметр 30 мм.

Прес-служба УСВА