ВАЖЛИВИЙ ДІАЛОГ. ВЕТЕРАНИ УСВА ЗУСТРІЛИСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

У Сумах відбулася зустріч ветеранів Української Спілки ветеранів Афганістану та членів сімей загиблих з представниками міської влади, уповноваженими особами комунальних підприємств й помічником народного депутата від партії «Слуги народу» Тетяни Рябухи.

Своєрідний діалог між воїнами-інтернаціоналістами, їх рідними, родинами загиблих та посадовцями приурочили до 31-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану, але йшлося здебільшого не про дату в історії, а про нагальні проблеми воїнів-інтернаціоналістів.

— У нас не було такого, мовляв «ні, ми не підемо до армії». Нам сказали – ми пішли. І вважаю, свій військовий обов’язок виконали гідно. Сьогодні я вже другу каденцію поспіль очолюю Сумську обласну організацію «Спілку ветеранів Афганістану». Наш девіз – «пам’ятаємо про загиблих, піклуємося про живих!» Робили й будемо робити все можливе, щоб ветерани та родини загиблих почували себе захищеними. Однак, у «афганців», насправді, безліч проблем. Між іншим, наймолодшим із нас – нині 50 років. Багатьом війна завдала інвалідності. Раніше за ветеранами з інвалідністю І групи закріплювали підприємства, громадські організації. Зараз цього немає. Варто звернути увагу. Інше питання – квартирне. Ні в якому разі нічого не маємо проти учасників бойових дій, які пройшли через АТО, але цим хлопцям квартири виділяють, «афганцям» же – ні… – розпочав звернення до присутніх голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник.

Очільник обласної спільноти ветеранів також порушив земельне питання. Звернувся до міського голови Олександра Лисенка з проханням посприяти в благоустрої скверу поблизу пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані, підтримці в утриманні офісу Сумської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

 

Обговорення проблем під час зустрічі «розбавили» приємними хвилинами нагородження членів СМО УСВА. Так, Почесні грамоти за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, активну громадську діяльність та з нагоди річниці виведення радянських військ з Афганістану від міського голови отримали голови міського комітету сімей загиблих Олександра Лимаренко та обласного комітету Ася Ніколаєнко. Почесної грамоти удостоїли й голову СМО УСВА Володимира Рикуна.

Ветерани УСВА та члени сімей загиблих отримали з нагоди свята виплату в розмірі 1000 грн, пакунок продуктів харчування та квіти. Окрім того, Анатолій Линник особисто надав фінансову підтримку Олександрі Лимаренко на лікування й закликав зробити це всіх небайдужих.

Друга частина зустрічі тривала в форматі «питання – відповідь». Присутні змогли отримати необхідну для них консультацію щодо житлово-комунальних послуг, монетизації, нарахування пенсій, медичного обслуговування від представників структурних підрозділів та організацій міста.

Міський голова в свою чергу дав обіцянку, що наявні соціальні гарантії залишаться в повному обсязі, а міська рада намагатиметься максимально підтримувати воїнів-інтернаціоналістів та їхні родини.