«Вічна пам’ять кращим синам Сумщини, які загинули в Афганській війні»

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 31-а річниця виведення радянських військ із Демократичної Республіки Афганістан – ці два історично обумовлені свята зібрали 15 лютого кілька десятків сумчан: від малого до великого, представників місцевого самоврядування й, звичайно ж, воїнів-інтернаціоналістів, членів родин загиблих біля меморіалу полеглим у Афганістані сумським солдатам.

Першим зі словами вітання та вдячності до присутніх звернувся міський голова Олександр Лисенко. Він провів паралелі між війною, яка завершилася 31 рік тому, й війною сьогодення. Посадовець зазначив, що «афганці» гідно виконали військовий обов’язок свого часу й одними з перших пішли боронити кордони України на Схід.

Окрім очільника міста, воїнів-інтернаціоналістів вітали також депутат Сумської обласної ради Олександр Стрельченко та директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський.

На згадку про полеглих героїв містяни несли до пам’ятника квіти. До підніжжя постаменту поставили пам’ятні корзини від голови Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» Анатолія Линника, представників міської та обласної ради, адміністрації, Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетського корпусу» імені І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України. Гвоздики, вшановуючи героїв, поклали працівники ПАТ «Сумихімпрому» та інші небайдужі, національно-свідомі сумчани.

— Ми стоїмо біля пам’ятника, який ще минулого року просили збудувати. Сумська міська рада відкликнулася на наші прохання. Позавчора відбулася зустріч представників влади з «афганцями», родинами загиблих, воїнів-інтернаціоналістів учора «афганців» вітали на ПАТ «Сумихімпром». В Україні пам’ятають про нас, пам’ятають цю дату. Нині, користуючись нагодою, хочу знову звернутися до міського голови з проханням покласти нову плитку біля нашого меморіалу. У нас вже є певні домовленості з цього питання, тож, думаю, все вдасться. Ми приходитимемо сюди, тішитимемося красою скверу й згадуватимемо друзів, яких забрала війна, – звернувся до присутніх голова Сумської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рикун.

За кожного загиблого сумського воїна-інтернаціоналіста настоятель «афганської» церкви Іоанна Воїна отець Євгеній відправив панахиду.

Після урочистостей біля пам’ятника воїни-афганці разом із сумчанами вирушили на свято до обласної філармонії. Там ветеранів вітав заступник міського голови Степан Пак. Орденом ІІІ ступеня «За заслуги перед містом» він нагородив голову первинної організації ПАТ «Сумихімпрома» Юрія Приходька. Грамоту міського голови також отримав ветеран Юрій Лобач.

Заступник військового комісара обласного військового комісаріату Юрій Онопко нагородив відзнаками та медалями 30 учасників бойових дій.

Цю пам’ять не стерти. Вона житиме вічно.