Відбулася VIII звітно-виборча Конференція СМО УСВА

25 липня, за участі голови Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» Анатолія Линника, Почесного голови Спілки Володимира Артюха, голови Сумської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану Володимира Рикуна, начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетського корпусу» ім. І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, генерала-майора Юрія Свідлова та членів міської організації, відбулася VIII звітно-виборча Конференція СМО УСВА.

Відповідно до порядку денного, присутні прослухали звіт голови СМО УСВА щодо виконаної роботи в звітний період з 2016-го по 2020-й рік.

Володимир Рикун зазначив, що впродовж очолення ним міської організації УСВА спільно з СОО «СОВЕАФ» було ініційовано нарахування щомісячної фінансової допомоги з кошторису області інвалідам І групи внаслідок війни в Афганістані та сім’ям загиблих. Із такою ж програмою голова СМО УСВА звернувся до міської ради, і, за підтримки депутатів, зміг домовитися про додаткові виплати вище зазначеним категоріям в розмірі 1 200 грн. Загалом, інваліди І групи та сім’ї загиблих воїнів Афганістану на Сумщині отримують 2 400 грн. щомісячної допомоги.

Також Володимир Рикун звітував про капітальний ремонт меморіалу загиблим воїнам Афганістану в Сумах, зроблений 2017 року. Разом із Анатолієм Линником голова СМО УСВА досяг домовленостей з міським головою Олександром Лисенком щодо викладення тротуарної плитки навколо пам’ятника.

Розповів і про ремонт двох палат в Сумському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни, зроблений за власні кошти.

Окрім того, Володимир Рикун згадав про регулярні урочистості до Дня виведення радянських військ із території ДРА. Акцентував на належному рівні відзначення державних свят у Сумах.

Звітував також щодо суботників організації, екологічних акцій, заходів військово-патріотичного виховання для школярів, юнаків призовного віку міста.

Згідно з наступним питанням порядку денного Конференції, присутні слухали й виконуючого обов’язки голови ревізійної комісії СМО УВА Василя Якимовича. Зі звіту стало відомо, що сума витрат міської організації за чотири роки значно перевищила суму надходжень. Що, власне, обумовлено фактичною відсутністю фінансової підтримки організації органами місцевого самоврядування.

Далі, шляхом відкритого голосування, делегати Конференції одноголосно обрали Володимира Рикуна головою СМО УСВА на другий термін.


— Хочу зазначити, що з Володимиром Іллічем, справді, комфортно працювати. Він завжди підіймає слухавку, а для мене це важливо. Завжди приїжджає, відгукується з приводу будь-якого питання, а питань за ці чотири роки було чимало… Проте також нагадаю відому приказку «один у полі – не воїн», тож у міській організації варто сформувати надійну опору з людей, які готові будуть працювати, відстоювати права ветеранів Афганістану, пільги. Сьогодні багато тих, хто вміє критикувати, та мало тих, хто може, дійсно, зробити щось варте уваги, – підсумував вибори голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник.

Присутні затвердили склад Правління організації, а також провели вибори ревізійної комісії СМО УСВА.

Серед інших питань, порушених на Конференції, обговорили участь ветеранів Афганістану у виборах до органів місцевого самоврядування та відзначення 2 серпня Дня високомобільних десантних військ.