Привітання Анатолія Линника з Днем повітряно-десантних військ

Дорогі бойові побратими! Шановні десантники!

Десантників заслужено називають елітою військ. І згадаємо, що саме вони зіграли величезну роль в ході війни в Афганістані 1979-1989 років. Перші підрозділи ПДВ з’явилися на афганській землі ще до офіційного введення військ і знаходилися там аж до їх виведення.

Повітряно-десантні війська ввели на територію Афганістану в липні 1979 року. Батальйон 111 парашутно-десантного полку розформованої 105 повітряно-десантної дивізії перекинули для охорони аеродрому в Баграмі. Згодом підрозділ включили до складу 345 парашутно-десантного полку. Батальйон 345 ПДП ввели до Афганістану 14 грудня 1979 року для забезпечення введення військ. Десантники 345 полку брали участь в операції з узяття під контроль Кабула, в тому числі і в штурмі палацу Аміна.

А в період виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану на плечі десантників лягли завдання з прикриття колон від нападів моджахедів. Підрозділи ПДВ покинули ДРА одними з останніх.

Тож, сьогодні, шановні ветерани-десантники, я бажаю кожному з вас миру, міцного здоров’я, активного довголіття, щастя, спокою й упевненості в завтрашнім дні. Нехай рідні поряд із вами відчувають себе захищеними, зігрітими теплом і турботою.

Із вашим святом! За ВДВ!

З повагою та найкращими побажаннями,
голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник