Ніхто, крім них! У Сумах відзначили День Повітряно-десантних військ

Промовисто під час урочистого заходу біля пам’ятника загиблим воїнам Афганістану в Сумах прозвучали слова Командувача повітряно-десантних військ Радянського Союзу Василя Маргелова: «Не потрапив до ВДВ – радій, а потрапив – пишайся».

І присутні ветерани-десантники, справді, помітно пишаються. А більше за них – їх дружини, діти…

Сьогодні в Збройних силах України служить багато воїнів-десантників, які пройшли Афганістан, ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції й виконують свій обов’язок на сході країни. Усі вони – приклад для наслідування, усі – герої.

— Ми з вами, хто прийняв присягу, пам’ятаємо її останнє речення «Служити народу України». І з гордістю можемо сказати, обіцянка виконана. На жаль, не всі повернулися живими. Фронти за всю історію повітряно-десантних сил були різні. Але командири, ставлячи десантникам завдання, розуміли: його виконають. Вам ми дякуємо за нашу історію, а ваша історія – у ваших відзнаках, – звернувся до присутніх міський голова Олександр Лисенко.

Очільник міста, з нагоди свята, нагородив медалями «Ніхто, крім нас! 90 років ВДВ» Володимира Рикуна, Володимира Артюх та Віталія Кривошея. Віталій Кривошей, у свою чергу, запросив побратимів, ветеранів-десантників Володимира Артюха, Володимира Рикуна та В’ячеслава Лук’яненка та вручив їм футболки з символікою, приуроченою четвертій річниці створення спецназу в Україні.

«За сумлінне виконання обов’язків, підтримку ветеранського руху в місті Суми, військово-патріотичного виховання молоді та з нагоди 90-річчя першого десантування військ» грамоти міського голови отримали Сергій Світличний, Василь Якимович, Олександр Александров, Роман Харченко та Олексій Кравченко.

А заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення, підполковник Євгеній Варламов озвучив також імена тих, хто опікується заходами патріотичного виховання серед молоді України. Так «За активну громадську позицію, патріотизм та співпрацю у військово-патріотичній роботі з військовослужбовцями та молоддю України» нагородили Олександр Черних та Олександр Висіканцев.

Відзначили живих героїв, але й вшанували пам’ять про загиблих. Панахиду відправив настоятель «афганської» церкви Іоанна Воїна Євген Феденко. Традиційно завершили урочистий захід покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам Афганістану.