У Шостці, Конотопі, Охтирці, Середино-Буді та Ромнах відсвяткували День Повітряно-десантних військ (ОНОВЛЕНО)

Шостка

2 серпня в парку Свободи, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, зібралися десантники різних поколінь. Тут за традицією відзначають День ВДВ. Про це пише shostka.info.

У мітингу взяли участь не лише шосткинці, а й гості з Києва та Сум.

«Сьогодні знаменна дата — 90 років створення повітряно-десантних військ. Блакитні берети завжди були попереду. На війні на Сході України 10 десантників удостоєні високого звання Героя України », — сказав керівник Сумського обласного підрозділу ВО «Ніхто, крім нас» Дмитро Шиман.

На мітингу до присутніх звернулися представник Міністерства у справах ветеранів, ветеран ВДВ Сергій Стороженко, голова обласної організації інвалідів АТО, учасник АТО Ігор Харченко, заступник голови Шосткинської міської організації Спілки ветеранів Афганістану Ігор Сабара, ветеран ВДВ, учасник бойових дій Андрій Осипенко.

Андрій Осипенко служив в 95-й бригаді і в 80-му десантному полку. «Потрапити в ВДВ було для мене мрією дитинства, і я її здійснив. У ВДВ закликали не кожного — потрібна була і фізична підготовка, і психологічна. Ніде правди діти, спочатку доводилося складно, але спасибі нашим командирам, я їм вдячний за той досвід, який вони передавали молодому поколінню десантників », — говорить він. Андрій Осипенко — учасник двох миротворчих місій у складі українського контингенту в Іраку.

Дмитро Шиман вручив ювілейні медалі до 90-річчя ВДВ і відзнаки Всеукраїнської організації «Ніхто, крім нас».

На мітингу пам’ять загиблих десантників вшанували хвилиною мовчання.

 

Конотоп

Нагородами відзначили живих десантників, а покладанням квітів вшанували пам’ять про загиблих і в Конотопі. Світлинами зі свята поділився голова Конотопської спілки ветеранів Афганістану «Саланг» Микола Величко.

Охтирка

Члени Охтирської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану разом з її очільником Григорієм Довгалем у День Повітряно-десантних військ відвідали могилу бойового товариша Віктора Лавриненка (350 ПДП), удостоєного ордена Червоної Зірки.

Середино-Буда

Пам’ять про загиблих десантників вшанували панахидою ветерани Афганістану на Середино-Будщині.

Ромни

Хоча День десантно-штурмових військ із 2017 року відзначається 21 листопада, багато з тих, хто в різні роки служив Батьківщині під девізом: «Ніхто, крім нас!», не забувають і про «стару» дату. Тож 2 серпня десантники Роменщини вшанували пам’ять загиб­лих побратимів.

Уже традиційно поклали квіти до «Чорного тюльпана» — меморіалу на вул. Горького на честь земляків, котрі не повернулися з далекого Афганістану, до братської могили загиблим у боях із гітлерівцями під час визволення Ромен у період Другої світової, пам’ятного знака Героям Небесної Сотні та до стели на Алеї Героїв, установленої на честь жителів нашого краю, які віддали життя, боронячи схід України від російської агресії. Адже 31 липня 2014-го під Шахтарськом загинули 33 десантники 25-ї ОПДБР, серед них двоє роменців: Петро Федоряка і Дмитро Симоненко.

— Більше 30 років наша організація системно працює щодо захисту соціальних прав ветеранів, збереження пам’яті про загиблих, займається патріотичним вихованням молоді. Встановлено пам’ятний знак «Чорний тюльпан», відкрито кімнату бойової слави в Роменському краєзнавчому музеї, відновлено 18 братських могил, щорічно проводяться спортивні турніри на честь героїв-земляків, — зазначив очільник «афганців» Сергій Шебедя. — На жаль, турбота влади про тих, хто потребує допомоги, виконання соціальних гарантій щороку погіршуються. Особливо хвилює ставлення до молодих ветеранів, які, повернувшись додому, обпалені війною, потребують медичної реабілітації, працевлаштування, покращення житлових умов, але отримують лише дрібні подачки й обіцянки. Таке ж становище й в інвалідів, пенсіонерів. Щоб змінити ситуацію на краще, потрібно боротися за свої права, а гуртом завжди легше. Тому прийняли рішення об’єднатися з іншими ветеранськими організаціями Роменщини. Сьогодні завершуємо юридичну процедуру, розробляємо плани подальшої спільної діяльності. І наша співпраця та згуртованість — гарний приклад для громади Роменщини.