Пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам віднині є і в Середино-Буді

14 жовтня в Середино-Буді до Дня захисника України урочисто відкрили памятний знак «Воїнам-інтернаціоналістам», учасникам бойових дій на территорії інших держав. Раніше ми оприлюднили фото з події й зазначили, що до події долучилися ветерани Афганістану з Сум та області, представники місцевих громадських організацій учасників АТО, «чорнобильці» тощо.

Появу історично значимого пам’ятного знаку прокоментував голова Середино-Будської районної спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаров:

«Це не просто пам’ятний знак, це – вшанування пам’яті земляків-афганців, наших побратимів, із якими ми пліч-о-пліч воювали в ті далекі 80-ті, це — символ пекучого болю батьків, які не дочекалися своїх синів з війни, це постійне нагадування про те, що ми не можемо дивитися вперед, у майбутнє, забуваючи при цьому чи нехтуючи минулим. Воїни-афганці продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм, самопожертву, заради бойових побратимів і заклали ті бойові традиції, які потім, як повітря, нам були потрібні, коли знову треба було боронити Батьківщину. Уже сплило багато часу, що, дійсно, є підстави вважати ветеранами всіх нас – тих, в чиє життя так несподівано і так безжалісно, починаючи з 79-го року, увірвалася війна. І ми живемо для того, щоб віддати належну шану всім ветеранам бойових дій на території інших держав, які з честю виконали свій обов’язок».