Привітання Анатолія Линника з Днем військової розвідки

Шановні воїни-розвідники! Дорогі бойові побратими!

У цей святковий день, День військової розвідки, бажаю кожному з вас опинятися в потрібному місці в потрібний час, завжди володіти найбільш необхідною та важливою інформацією. Нехай успіх супроводжує вас у всіх починаннях і намаганнях.

Здоров’я, стійкості, миру й сили!

Згадаємо: одним із перших радянських розвідувальних підрозділів, який з’явився у Афганістані ще до введення до країни “обмеженого контингенту”, був окремий батальйон спеціального призначення (СпП). Формування цієї частини розпочалося в травні 1979 року у місті Чірчік (Узбекистан). Згодом вона увійшла в історію афганської війни як так званий “мусульманський батальйон”.

У середині листопада 1979 року цей батальйон повітрям був перекинутий до Афганістану та 27 грудня взяв участь у захопленні урядової резиденції та міністерства оборони Афганістану. Після виконання завдання «мусульманський батальйон» був виведений до місця постійної дислокації у Чірчік.

Наприкінці грудня 1979 року розпочалось введення до країни радянських військ, які брали під контроль важливі адміністративні та промислові об’єкти, аеродроми, основні шляхи сполучення та перевали. Одним з перших до Афганістану увійшов 781 окремий розвідувальний батальйон 108 мотострілецької дивізії (мсд).

Система розвідки 40 А почала створюватися вже після введення радянських військ до Демократичної Республіки Афганістан (ДРА). На першому етапі з’єднання і частини мали тільки штатні розвідувальні частини і підрозділи, які могли забезпечувати штаби інформацією про противника лише в районах, які безпосередньо примикали до пунктів дислокації. Так, до складу армії входило три окремих розвідувальних батальйони (орб): 781 орб 108 мcд (місто Баграм, центральна частина ДРА), 783 орб 201 мcд (місто Кундуз, північна частина країни) та 650 гвардійський орб 5 мcд (місто Шинданд, західна частина країни). Крім того, розвідувальні роти (рр) мали у своєму складі мотострілецькі, танкові та парашутно-десантні полки. Також у складі 40 А перебувала 469 окрема рота СпП, яка дислокувалася у Кабулі.

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення незалежності України вище керівництво держави одним з першочергових завдань вважало формування самодостатньої системи воєнної розвідки: одночасно з формуванням Збройних сил розпочалось створення системи воєнної розвідки України.

Слава воїнам-розвідникам! З професійним святом!

З повагою та найкращими побажаннями,
голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник