У Сумах відзначили 32-у річницю виведення радянських військ із Афганістану

У Сумах біля Меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» пройшли урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Із об’єктивних причин не зміг бути присутнім на заході голова Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» Анатолій Линник, проте у Facebook він опублікував звернення до бойових товаришів та членів сімей загиблих.

«День вшанування учасників бойових дій на території інших держав це наш з вами день. І, напевно, вже не так важливо, щоб вшановували, головне щоб завжди пам’ятали про нас, про подвиги, про героїв, які не повернулися. Гори тоді були чужими, а горе виявилося нашим…»

Біля пам’ятника ж сьогодні зібралися керівники області та міста, воїни-інтернаціоналісти, військові, духовенство та громадськість.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував учасникам бойових дій, побажав міцного здоров’я і аби подібні конфлікти ніколи не повторювалися.

«Щиро вдячний вам, усім воїнам-інтернаціоналістам за віддане служіння країні, за гідність, високу відповідальність перед людьми і державою, за військове братерство і піклування про родини загиблих. Ви є прикладом єдності, взаєморозуміння, взаємоповаги, вміння прийти на допомогу. Як би не було важко, ми всі разом маємо впевнено йти до нашої спільної мети – побудови сильної і заможної України», — сказав Віктор Федорченко і вручив відзнаки Сумської обласної ради.

За мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, довголітню сумлінну службу, активну громадську діяльність, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, справу соціального захисту пенсіонерів-учасників бойових дій грамоти Сумської обласної ради отримали пенсіонери МВС України, учасники бойових дій Сергій Єрмолов, Юрій Биков та Сергій Скрипник. Подяку обласної ради – заступник голови Сумської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Якимович.

Панахиду за загиблими провів настоятель церкви Іоана Воїна отець Євгеній. Він закликав згадати молитвою душі воїнів, які не повернулися з локальних конфліктів.

Далі учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять військовослужбовців і поклали квіти до  Меморіалу на честь воїнів-інтернаціоналістів.

Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4 тисяч отримали інвалідність. Серед них – і наші земляки. 123 жителі області заплатили своїм життям, троє пропали безвісти.

Інформація частково запозичена із сайту sorada.gov.ua.