15 травня – День початку виводу радянських військ із Афганістану

Дорогі бойові побратими!

Ми пам’ятаємо, що 14 квітня 1988 року представники Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Пакистан, Радянського Союзу і Сполучених Штатів Америки підписали в Женеві угоду та інші документи щодо врегулювання ситуації в Афганістані. Передбачалося, що половину радянських військ буде виведено  до 15 серпня 1988 року, а решту  – протягом наступних шести місяців. Гарантом виконання угоди виступили СРСР і США.

На момент підписання Женевських домовленостей кількість радянських військ становила 100,3 тисячі осіб. Було  визначено напрямки виведення військ: на заході – Кандагар – Шинданд – Кушка, на сході – маршрути з Газні, Гардеза, Джелалабада об’єднувалися в Кабулі й далі через перевал Саланг – Пулі-Хумрі – Термез.

З 15 травня до 15 серпня 1988 року радянські війська було виведено з гарнізонів Джелалабада, Газні, Гардеза, Кандагара, Лашкаргаха, Файзабада, Кундуза – всього 50,2 тисячі  (50% особового складу).

15 лютого 1989 року було завершено виведення радянських військ з Афганістану, але після цього політична, економічна, демографічна ситуація в країні ще більш загострилася.

Це – наша з вами історія. Це – сторінка з нашого життя. Бажаю здоров’я, шановні побратими. Сімейної злагоди, стабільності, добробуту!

З незмінною повагою,

голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник