Відбулася робоча зустріч ветеранів Афганістану з керівництвом області

Голова «Сумської обласної організації Спілки ветеранів Афганістану» Анатолій Линник, почесний голова СОО «СОВЕАФ» Володимир Артюх, голова Сумського обласного підрозділу ВГО «Ніхто крім нас» Дмитро Шиман, голова Громадської організації «Союзу учасників та інвалідів АТО» Олександр Харченко та ветеран В’ячеслав Лук’яненко зустрілися з головою Сумської обласної ради Віктором Федорченком, першим заступником Олександром Стрельченком, заступником Валерієм Ісмаіловим та головою бюджетної комісії Олегом Медуницею.

Очільник обласної організації ветеранів Афганістану звернувся до керівництва області з проханням підвищити розмір щомісячної компенсації сім’ям загиблих з 1500 до 2500 грн. Таке ж збільшення виплат ветерани Афганістану попросили до «афганців» з інвалідністю І групи.

Сьогодні на Сумщині таких родин – 38, а ветеранів з інвалідністю І групи – 14.

Важливою темою обговорення стало створення Координаційної ради у справах ветеранів при Сумській обласній раді.

— Ветерани Афганістану завжди йтимуть на зустріч тим посадовцям, які опікуватимуться проблемами нашої бойової спільноти, які не забуватимуть про родини загиблих. Нам необхідна така Координаційна рада, яка не буде політично заангажованою, – наголосив Анатолій Линник.

Також порушили питання добудови «Алеї міст» біля меморіалу загиблим воїнам Афганістану. Проект робіт завершили ще в 2009 році, тоді ж виділили 100 тис грн.

Віктор Федорченко пообіцяв допомогти ветеранам Афганістану, запевнивши що гроші на збільшення виплат у бюджеті знайдуть. Щодо Координаційної ради ж наказано створити ініціативну групу та розробити «Положення» до 1 липня.