Відбулася робоча зустріч з керівниками області

Відбулася робоча зустріч з керівниками області2 Березня відбулася робоча зустріч активу Сумської обласної організації \»СОВЕАФ\» (Спілка ветеранів Афганістану) з керівниками області – Миколою Клочком та Володимиром Токарем.

Виносились питання щодо збільшення доплат згідно з обласною програмою соціально-економічного розвитку інвалідам І групи та сім’ям загиблих. Наразі ця сума складає одну тисячу гривень. Афганці ж запропонували збільшити її вдвічі. Нині на Сумщині проживає 12 інвалідів війни в Афганістані та 67 родин загиблих.

Голова обласної ради Володимир Токар зазначив, що це питання обов’язково буде розглянуто при внесенні змін до обласного бюджету.

Також було порушено питання компенсації за пільговий проїзд у міжміському транспорті. Мова йшла про те, що в Обласній програмі здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2017 роки записані «учасники АТО та інші категорії громадян», тобто учасників афганської війни віднесено до «інших». Афганці наголошували, що  зустрічалися з керівниками громадських організацій учасників АТО і озвучували це питання. Разом дійшли спільного рішення, що в програму треба внеси зміни і визначити обидві категорії як «учасники бойових дій».

Керівники області пообіцяли сприяти у з’ясуванні цього питання і написати спільного листа на райради, аби ті при проведенні чергових сесій внесли зміни у свої районні програми. Після чого будуть внесені зміни й до обласного документа.

Відбулася робоча зустріч з керівниками областіРазом з цим, обласна організація \»СОВЕАФ\» звернулася до керівництва управління охорони здоров’я ОДА прибрати в обласних лікарнях оголошення, що учасники АТО обслуговуються позачергово, оскільки це не відповідає чинному законодавству. У Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зокрема вказано, що позачергово можуть обслуговуватися тільки інваліди, а ось учасники бойових дій — першочергово.

Обговорили на робочій нараді й хід закінчення будівництва пам’ятного комплексу загиблим в Афганістані й нагальні питання роботи СОВЕАФ. Керівники області пообіцяли всіляко сприяти їх з’ясуванню.